Hořičky - Fan's Trutnov 2:3 (0:2) a 2:0 (0:0)

4. května 2008 v 14:56 | Petr |  Havlovická liga
Několikrát zmiňovaná 2. Havlovická tropical liga se rozeběhla současně s první tuto neděli. Hrálo se i na Hořičkách. Hostem a soupeřem nám byli Fan's Trutnov, mužstvo které loni v této soutěži obsadilo 2. příčku. V naší sestavě chyběl pouze brankař Kuba Kopecký. V prvním zápase jsme hráli od začátku vyrovnanou partii v poli. Několik diváků, kteří zavítali na náš stadion mohlo vidět v prvním poločase pouze náznaky našich šancí a dvě branky Trutnova. Tu první zhruba v 12. minutě, po přečíslení a střele mezi nohy brankaře Lukáše Sochora. Tu druhou po nedůrazném bránění, když 3 naši bránící přelstili 2 útočníci přihrávkou před prázdou bránu. Ve druhém poločase jsme se výrazně zlepšili v útoku. Ne tak v obraně. měli jsme několik útoků. Snížení přišlo až po standardní situaci ze strany, při které si, zahrávající Honza Efler všimnul zabíhající Petra Víta a překopl diagonální přihrávkou vzduchem celé brankoviště, na jehož hranici stál zakončujícího Petr Vít, který z halfvole trefil roh soupeřovi svatyně - 1:2. Po tomto gólu opět byla hra vyrovnaná a šance se střídaly před oběma brankami, ale přišel bohužel gol, který nás srazil na kolena. Dva obrnáci nestačili na 3 utočníky a po kombinaci jsme inkasovali 3. branku. Pár minut před koncem jsme ještě snížili, když Tomáš Náhlík přihrál na půlce Jirkovi Žďárskému a ten při utoků dva, na dva přihrál kolmo Honzovi Eflerovi. Ten si počkal a těsně před golmanem hostí tečoval do sítě. První jsme prohráli 2:3, ale jak to v této soutěži bývá, to nás nakoplo a v prvním poločase druhého zápasu jsme přišli s nápaditým útokem a útočným tlakem, přes který jsme Fan's prakticky nepustili do šance. Ale nevyjádřili jsme to brankově ikdyž šance jsme na to určitě měli.
Skončil poločas, náš tlak ne, ovšem, nutno přiznat, že gol, který jsme zaznamenali nám připravili chybou obránci hostů. Po ní šel sám na brankaře s balonem Tomáš Náhlík a garde mu dělala druhá věž v ofenzivě, Lukáš Vlček. Tomáš situaci vyřešil jak měl a přihrál před prázdnou branku Lukášovi. Pak začali úřadovat nervi některých hráčů Trutnova, těm se nelíbili některé výroky rozhodčího p. Merbse. Hra v těch chvíléch nabírala na tvrdosti nervozitě, ale i na atraktivitě. Šance se střídali jak na běžícím pásu. Pojistku přidal z jedné takové po závaru Jirka Žďárský, na něhož zívala prázdná branka. Závěr byl opravdu vyhrocený, některými nepřesnými výroky sudího. Na ně emotivně, reagovali stejní hráči, jako před tím. Nutno uznat, že se jednalo jen o pár jedinců.
I tak jsme uhájili čisté skóre, čili první 3 body za první vítězství.
Sestava: Br: Lukáš Sochor - Pavel Merbs, Petr Vít, Petr Teichman, Honza Možíš, Jirka Borůvka, Jirka Žďárský, Tomáš Náhlík, Pavel Zeman, Honza Efler, Lukáš Vlček
naše branky: Petr Vít, Honza Efler, Lukáš Vlček, Jirka Žďárský