příprava: Havlovice - Hořičky 4:7 (2:3) a 4:3 (2:2)

27. dubna 2008 v 22:25 | Petr |  Havlovická liga
Poslední přátelský zápas před sezonou se vydařil. Přesto nám odkryl i naše nedostatky. Je jimi neurovnaná, někdy nedisciplinovaná obranná hra a celkově nezkonsolidovaná obrana. Našimi silnými stránkami je naopak týmový výkon, soudržnost mužstva a mládí, které nám v tomto zápase znamenalo fyzickou výhodu oproti zkušenému soupeři, jehož věkový průměr byl někde mezi 35 až 45 lety což, jak sami určitě uznáte, není málo.
Ale k zápasu. Hrálo se v Havlovickém areálu a nutno uznat, že hřiště bylo skvěle připravené. Při hře 6 hráčů v poli + brankař jsme aplikovali systém 2 - 1 - 2 - 1, dva obránci, před nimi jeden staženější záložník, pak dva vytaženější záložníci a jeden útočník.
Vstup do utkání jsme měli vynikající. Nejprve Tomáš Náhlík v dobré střelecké pozici proměnil a v druhé dobré pozici míč z jeho kopačky směřující do sítě dorazil Honza Elfer. Po tom zůstal za obranou jeden z utočníků soupeře a ten po šikovné přihráce vyhrál souboj s naším brankařem Kubou Kopeckým a mohl dorazit míč do prázdné branky. V prvním poločase padly ještě dvě branky. Jedna po střele Pavla Merbse. Ten sice mířil nepřesně, ale jeho ránu z cca 20 metrů tečoval do sítě jeden z obráců a matador v bráně soupeře Miloš Tohola se po míči natahoval marně. Tu druhou zaznamenali domácí, po šikovné teči při rohu u přední tyče. Ve druhém poločase domácí vystřídali brankaře a bylo to znát opravdu hodně. Svůj tým nepodržel a po brance Lukáše Vlčka, dvou vlastních brankách jsme se dostali do vedení o čtyři branky. Havlovice pak snížili na rozdíl dvou branek, když nejprve chyboval Kuba Kopecký, po nákopu z půlky a před domácím utočníkem zazmatkoval a podběhl míč, který zkončil v brance a ikdyž vstřelili po zmatečné situaci ještě čtvrtou branku, stejně jsme po ráně Pavla Zemana přibližně z míst penalty opanovali první zápas.
Druhý zápas byl poměrně diametrálně odlišný, nebo spíše hra Havlovic. Mohlo by se zdát, že některým starším hráčům dojdou síly, proti mladému protivníkům. Opak byl pravdou. Do branky se vrátil zkušený pořadatel HAPO a Tropical ligy a naši hostitelé začali dobře bránit, kombinovat a nám nastali krušné chvilky. Záložníci se nevraceli zodpovědně, jak by bylo za potřebí a domácí tak trefovali břevno, tyče i brankaře. První gól přinesl faul na hranici našeho brankoviště. Postavil se k němu překvapivě již zmiňovaný brankař a Lukáš Sochor, který pro druhý zápas vystřídal Kubu v naší svatyni přes clonícího hráče viděl míč, který trefil šibenici asi až v brance. My jsme odopověděli takřka totožně. Tomáš Náhlík jen netrefil horní, ale dolní roh. Situace s clonícím hráčem byla stejná i s efektem. Soupeř šel znovu do vedení, ale do poločasu vyrovnal po své akci a nekompromisním zakončení Jirka Žďárský. V druhém dějství jsme šli do vedení nejdříve my, opět po akci Jirky Ž. Ten sám před bránou zdvihnul míč, přes padajícího brankaře. Vedení jsme neudrželi. Havlovice měli dost šancí i na zvrat skore, ale podařilo se jim pouze vyrovnat. Během hry se oba celky doholi i s rozhodčím p. Merbsem, že se druhý poločas bude hrát až do chvíle, kdy padne rohhodující branka. My jsme měli hodně šancí a domácí také. Nakonec se hrálo jedenáct minut navíc. A tak nám HAFA oplatila porážku z prvního zápasu.
Sestava:
BR- Kuba Kopecký, Lukáš Sochor - Pavel Merbs, Petr Teichman, Honza Možíš, Petr Vít, Pavel Zeman, Tomáš Náhlík, Jirka Borůvka, Jirka Žďárský, Honza Elfer, Lukáš Vlček a Ondra Zelený
naše branky: 2x Jirka Žďárský, 2x Tomáš Náhlík,Lukáš VLček, Honza Efler, Pavel Zeman, PAvel Merbs a dva vlastní góly soupeře.