Historie

23. ledna 2008 v 14:42 | Petr |  O nás
Soutěž
Řadu let se hraje v náchodském a hlavně v trutnovském okrese neregistrovaná soutěž v malé kopané, jejímž hlavním sponzorem je Skalická restaurace Tropical. Liga byla založená a je spravována havlovickou fotbalovou asociací, tak zvaná HAFA (HAvlovická Fotbalová Asociace), která rovněž pořádá tradiční a prestižní turnaj v malé kopané HAPO. Kombinace sponzora a pořadatele dala jméno této lize. Havlovická tropical liga.
LEGO HOŘIČKY
V této lize působyl cca od roku 1995 celek z Hořiček. Hrál pod jménem LEGO. Název LEGO dal tomuto mužstvu pravděpodobně fakt, že se tým skládal z fotbalistů z několika obcí, jako samozřejmě domácí Hořičky, Mezilečí, Křižanov, Červená hora. Dá se říct, že barvy dresů trochu připomínali tuto dětskou stavebnici, ale to je pouze doměnka autora.
Na této fotce je část Barchovanu Libňatov, v původních Hořičských dresech.
Manschft Hořiček hrával své zápasy na škvárovém hřišti, v lese nedolako barunčiny vyhlídky, říkalo se tomu hřišti "šutrák" a hráli se tam nejen zápasy ligy, pouťového fotbalu (to byl zápas ženatých, proti svobodným) a chodili sem hrávat i děti z místní školy. Fotbalový celek působyl v nižší, ze dvou soutěží.
Konec LEGA
Jak se LEGO složilo, tak se také rozpadlo. (To bylo někdy kolem přelomu milenia) Někteří hráči se rozprchli, do okolních vesnic a jiní na fotbal zanevřeli. Navíc, aby toho nebylo málo, tak byl pozemek s hřištěm odkoupen a dnes stojí přímo na místě hřiště dřevěný srub.
Na místo něho obec nechala v roce 2005 zbudovat na louce u zemědělského družstva nové, travnaté hřiště s dřevěnými šatnami, zábrablím a drenážemi, kde hodláme dále my, jakošto Hořičky hrát své zápasy Havlovické ligy a pořádat zde turnaje.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama